Atversk pageltusius knygos lapus

Spalio 5 dieną Nedzingės bibliotekos darbuotoja Irena Krutulienė vedė popietę „Atversk pageltusius knygos lapus“.

Renginio tikslas – sudominti pradinių klasių mokinius, seniai išleistomis knygelėmis, kurios jaunųjų skaitytojų nežavi nei puikaus dizaino viršeliais, nei ryškiomis spalvingomis iliustracijomis, tačiau savo turiniu gerokai pralenkia šiuolaikinius ryškiaspalvius leidinius.

Mažiesiems skaitytojams papasakota apie kūrinius, išleistus „Vyturiuko“, „Smalsučio“, „Želmenėlių“ serijose. Tai – įvairių tautų liaudies ir autorinės pasakos, apsakymai, eilėraščiai, žaidimai, mįslės, vaizdingi posakiai, pažintinio turinio pasakojimai. Vaikai nustebo sužinoję, jog su šiomis knygomis užaugo jų tėveliai. Vėliau patys skaitė eilėraščius, prozos kūrinėlių ištraukas, kūrė pasakas, inscenizavo pasakaitę „Dangus griūva“ ir piešė pagrindinį herojų katinėlį. Devintokai Kristina ir Andrius padėjo bibliotekininkei vesti žaidimus.

Vaikai nusprendė – visai nesvarbu, kad knygelių lapai pageltę, kad paveikslėliai ne tokie ryškūs, svarbu geri tekstai, teikiantys skaitymo džiaugsmą. Renginio dalyviai pažadėjo, kad ateityje rinksis ne tik naujai išleistas knygas, bet ir tėvelių mėgtas.