Ir pripažinti menininkai, ir pradedantys kūrėjai pasiduoda vaizduotės polėkiui

Spalio 24 dieną Senosios Varėnos bibliotekoje organizuotas piešinių konkursas Petro Šatkaus pasakos „Užkeikti lobiai“ motyvais.

Rašytojas, spaudos darbuotojas ir publicistas Petras Šatkus mini 70-metį. Rašytojas parašė detektyvinio pobūdžio kūrinių, daugiau kaip du šimtus apybraižų, straipsnių bei kūrinėlių vaikams, tarp jų – pasaką „Užkeikti pasauliai“.
Senosios Varėnos Andriaus Ryliškio vidurinės mokyklos trečios klasės mokiniai, vadovaujami mokytojos Danutės Stankevičienės, kūrė piešinius P. Šatkaus pasakos „Užburti lobiai“ motyvais. Vaikų darbuose atsiskleidė stebuklingi svajonių pasauliai su nematytomis būtybėmis ir augalais, povandeninio gyvenimo grožybėmis bei iš fantazijų išaugusiais pinigų medžiais.
Mažųjų svajotojų piešinius vertino dailininkas ir fotomenininkas Valentinas Algirdas Kaliūnas. Pagrindinį prizą – savo kūrybos albumą „Išgyvenimų ir patirčių atspindžiai“ jis įteikė Mildai Miknevičiūtei, o vėliau visus pakvietė į M. K. Čiurlionio atminimo kambaryje veikiančią fotografijų parodą „Čiurlionio gimtinės takais“. Mokiniai, apžiūrėję menininko V. A. Kaliūno darbus, turėjo galimybę pabūti vertintojais ir išrinkti gražiausią peizažą bei akis į akį pabendrauti su autoriumi, užduoti jam klausimų, pasidalinti savo pastebėjimais.
V. A. Kaliūnas moksleiviams papasakojo apie savo kūrybinius ieškojimus, vieno ar kito darbo atsiradimo aplinkybes, darbų atlikimo techniką. Vaikams jis linkėjo ieškoti savo pašaukimo ir galbūt sekti didžiojo menininko M. K. Čiurlionio pėdomis.
M. K. Čiurlionio draugijos Senosios Varėnos skyriaus pirmininkė Elvyra Sinkevičienė kvietė mokinius kurti įvairius darbelius, skirtus artėjančiam Senosios Varėnos 600 metų jubiliejui.