Žaidimo „Europrotai“ 1-ajam turui pasibaigus

Lapkričio 7 dieną Varėnos viešojoje bibliotekoje vyko „Europrotų“ pirmasis turas. Žaidime dalyvavo įvairaus užimtumo ir amžiaus žmonės susiskirstę į penkias komandas: „40+“, „Stonys ir burundukai“, „Eureka“, „Europa“, „Europrotės“.

„Europrotų“ organizatorė Vita Sinkevičiūtė sakė, jog tai nauja veikla ir iššūkis bibliotekininkams, padėsiantis bibliotekai susirasti dar daugiau bičiulių ir gerbėjų. Tai gali tapti naujos tradicijos užuomazga – žaidimų vakarai jaunimui ir senjorams (ir ne tik) bibliotekoje. Malonu, kai bendrai veiklai susiburia skirtingų kartų žmonės (juk žaidė nuo aštuntokų iki perkopusių šešiasdešimtmetį). Dalyviai patyrė bendravimo malonumą, pagilino žinias.
Pirmavo komanda „40+“. Jų sėkmę lėmė tai, kad grupės nariai skirtingų sričių: istorijos, geografijos, technikos, žurnalistikos, bibliotekininkystės atstovai, o žaidimo klausimai apėmė daug įvairių temų, be to, pora šios komandos narių anksčiau rungėsi keliuose televizijos žaidimuose ir viktorinose. Mažai atsiliko „Ąžuolo“ gimnazijos ir A. Ryliškio vidurinės mokyklos 11-12 klasių moksleiviai, pasivadinę „Stonys ir burundukai“. Tretieji buvo „Ryto“ progimnazijos aštuntokų, vadovaujamų mokytojos Angelės Malinovskienės ir „Ąžuolo“ gimnazijos 11-12 klasių merginų komandos „Eureka“ ir „Europa“. Žaidimo organizatorė džiaugėsi, kad aštuntokų neišgąsdino jiems gerokai per sunkūs klausimai, kad jie, padedami mokytojos, pasiryžę rungtis ateinančiuose turuose.
Žaidimo dalyvius muzikiniu kūriniu pasveikino Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų gimnazijos saksafonistas Aurelijus Kauneckas (mokytojas Juozas Mikolainis).