Ieškantiems naujų idėjų

Varėnos viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje lapkričio-gruodžio mėnesiais veikė spaudinių paroda „Įdomiųjų darbelių pamokos“.

Ši paroda skirta ieškantiems naujų idėjų, smagioms darbelių valandėlėms. Eksponuojami leidiniai gausiai iliustruoti, nuosekliai paaiškinta darbų eiga, kai kurie aprašymai papildyti originalaus dydžio šablonais. Knygose gausu puikių sumanymų dirbti pavieniui, drauge su kitais šeimos nariais arba meistrauti vaikų grupėse. Rankdarbių kūrimas visuomet teikia daug džiaugsmo, o kartais – praktinę naudą, lavina vaizduotę, ugdo įvairius gebėjimus. Užbaigęs darbelį, vaikas džiaugiasi ir didžiuojasi, ima pasitikėti savimi, pajunta savivertę, juk savo rankomis sukūrė meno kūrinėlį.
Vaikams siūloma pasigaminti įvairiausios technikos darbelių iš plastilino, plastiko, metalo, akmenukų, medienos ir kamščio atliekų, augalų lapų ir sėklų, margaspalvių siūlų likučių, vilnos, karoliukų, popieriaus, kartono ir daugybės kitų medžiagų ar daiktų, lengvai surandamų savo kieme, parke ar miške ir žinoma, namuose, juk nuostabu, kad niekuo neišsiskiriantys daiktai tampa netikėtais kūriniais. Kiekvienam jaunesniam ar vyresniam vaikui siūlomi užsiėmimai kiekvienam metų laikui, pradedant žiema, Užgavėnių linksmybėmis, pavasariu ir Velykomis, Mamos diena, saulėta vasara, margalapiu rudeniu, baigiant Adventu ir Kalėdomis.