Šiaurietiškas žodis ir baltų dantukų šypsena

Lapkričio 12 dieną prasidėjo Šiaurės šalių bibliotekų savaitė. Varėnos viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius tradiciškai jau keturioliktą kartą dalyvauja šiame projekte. Vaikai pakviesti į Žodžio, teatro ir sveikų dantukų šventę.

Šiais metais skaitomas tekstas iš Thorbjørn Egner knygos „Peliukas-lipiukas Klasas“. Niurzgutis su tėčiu Meškiu, lapinu Mikeliu ir kitais draugais gyvena miškingose kalvose. Žvėrelių gyvenimas labai panašus į žmonių: jiems nesvetimi ir skalbimo darbai, ir gimtadienio puotos. Sužavėtos pasakojimu, „Šaltinėlio“ pradinės mokyklos mokytojos Neringa Saldienė, Danutė Zubkienė ir jų suburtas dramos būrelis parengė inscenizaciją, kurioje vaizdžiai parodė, kad kiekvienas esame savaip svarbūs, kad turime būti geri, kaip netikėtose situacijose mums prireikia pagalbos, kad blogiukai giliai viduje gali būti labai geri. Čia simpatiją kėlė net ir atskalūnai, gudrios lapės, plėšikai.
Norvegas T. Egner, pasaulio vaikams žinomas rašytojas, dailininkas, kompozitorius ir scenografas, gruodžio 12 dieną švęstų savo šimtąjį gimtadienį. Ta proga bibliotekos lankytojams nutarta pristatyti dar vieną jo knygelę „Ėduoniukas ir Bakteriukas“ apie du žavius, bet kartu ir pavojingus dantų „graužikus“ trolius ir apie tai, kaip išsaugoti sveikus vaikų dantis. Spektaklį minėto kūrinio motyvais sukūrė „Šaltinėlio“ pradinės mokyklos pirmokai, vadovaujami mokytojų Valės Čepaitienės ir Stasės Stankauskienės, o sveikatos priežiūros specialistė Marija Vardonienė pateikė praktinių patarimų apie kasdienines burnos higienos priemones, kad vaikų dantukų neužpultų jokie bakteriukai, jokie ėduoniukai.
Veikė spalvinga paroda „Šiaurės šalių literatūra vaikams“, suteikianti progą persikelti į magišką knygų pasaulį, susipažinti su tų kraštų kūrybos lobiais, pasidžiaugti Astridos Lindgren, Tuvės Janson, Marijos Gripės, Ulfo Starko, Hanso Kristiano Anderseno ir kt. herojais.