Šviesos ir žodžio šventė Kriviliuose

Lapkričio 12-16 dienomis  Krivilių biblioteka jau vienuoliktą kartą dalyvavo Šiaurės šalių bibliotekų savaitės projekte. Šių metų tema „Įvairialypė Šiaurė“. Žvakių šviesoje  bibliotekos skaitytojai Daiva Nedzveckaitė, Renata Lingytė, Vaidas Tamulevičius, Erika Valiukevičiūtė skaitė Norvegų rašytojo  Thorjørn Egner  knygos „Peliukas-lipiukas Klasas“ ištrauką.

Miškingose kalvose gyvena peliukas-lipiukas Klasas. Jis groja, dainuoja, tuo tarpu kitiems gyvūnams tenka dirbti ir prasimanyti maisto. Žvėrelių gyvenimas panašus į mūsų, žmonių. Jame apstu visko – nuo skalbimo rūpesčių iki gimtadienio puotų. Aptariant perskaitytą ištrauką, akcentuota, kad visi esame savaip svarbūs, kad turime būti geri ir netikėtose situacijose tikėtis sulaukti pagalbos, kad tie, kuriuos laikome blogais, giliai viduje gali būti labai geri. Bibliotekininkė Zita Varanavičienė papasakojo rašytojo Thorjørn Egner biografiją. Vyko viktorina „Ką žinai apie Norvegiją“, pristatė parodą „Pakeliaukime po Šiaurės šalis“, daugiausiai dėmesio skirdama Norvegijai. Skaitė T. Egner kūrinėlį „Pasaka apie Ėduoniuko ir Bakteriuko kelionę dantukų šalyje“. Papasakojo vaikams, kaip tinkamai prižiūrėti dantis, kaip juos teisingai valyti. Linksmiausia renginio atrakcija – „dantukų šepetukų karalienės“, pasislėpusios bibliotekoje tarp knygų, paieškos. Organizuota senosios animacijos filmuko „Kokia graži diena, arba Peliuko dainelė“ peržiūra ir aptarimas. Visi dalyviai gavo dovanų proginius šventės atvirukus, vaišinosi saldumynais ir riešutais.