Šviesos ir žodžio šventė Nedzingėje

Lapkričio 12-15 dienomis Nedzingės biblioteka dalyvavo Šiaurės šalių bibliotekų projekte.  Organizuota tradicinė Šviesos ir žodžio šventė. Vyko Thorbjørn Egner kūrinio ,,Peliukas-lipiukas Klasas“ garsiniai skaitymai, kurių metu kiekvieną skaitomą žodelį pagyvino žvakelių liepsnelių spragsėjimas.

Tekstą skaitė bibliotekininkė Irena Krutulienė ir renginių organizatorė Stanislava Monkevičienė. Bibliotekininkė supažindino su Šiaurės šalių rašytojų kūriniais, o mokytoja Ramunė Poznėkienė kvietė mokinius atspėti jos skaitomų kūrinių ištraukų autorius ir pavadinimus. Patys vaikai nutarė perskaityti Astridos Lindgren knygos „Pepė Ilgakojinė“ charakteringiausias ištraukas. Vėliau žiūrėjo animacinį filmuką, sukurtą minėto kūrinio motyvais.

Organizuotas lėlių karnavalas su nuotaikinga viktorina ,,Atspėk, iš kokios aš pasakos“: vieni vaikai vaidino su lėlėmis jiems labiausiai patikusio kūrinio epizodus, kiti renginio dalyviai turėjo atspėti, iš kokios knygos yra ką tik matytas personažas, kas jos autorius. Lėlių karnavale dalyvavo Bjaurusis ančiukas, Coliukė, Mergaitė iš pasakos ,,Mergaitė su degtukais“, Rasmusas ir kt.
Piešinių konkursui vaikai nupiešė labiausiai patikusius šiaurietiškų kūrinių veikėjus. Daugiausia piešinių skirta peliukams ir Pepei Ilgakojinei. Nugalėtojais tapo ketvirtos klasės mokiniai Remigijus Cibulko, Ignas Šombara ir antrokė Andriana Jarmalavičiūtė.
Renginio pabaigoje vaikai žaidė įvairius žaidimus, minė mįsles, vaišinosi saldumynais, atminimui gavo po pliušinį žaisliuką.
Renginį rėmė Nedzingės senjorų organizacija ir kaimo bendruomenė.