Pasakos, gyvuojančios šimtmečiais

Lapkričio 17 dieną Pilvingių bibliotekos skaitytojai vaikai susirinko į pasakininko Vilhelmo Haufo kūrybos popietę, skirtą rašytojo 210-osioms gimimo metinėms paminėti.

Bibliotekininkė Ona Jauneikienė supažindino su pasakų kūrėjo gyvenimu, veikla, kūryba. Pristatė bibliotekoje saugomas V. Haufo knygas. Pasiūlė Europos žemėlapyje surasti pasakininko gimtąjį Štutgarto miestą. Kartu su vaikais sekė ir skaitė pasakas, patekusias į pasaulio literatūros klasikos lobyną: „Nykštukas Nosis“, „Istorija apie kalifą gandrą“, „Istorija apie Muką“, „Pasaka“. Vaikai V. Haufo pasakose surado jiems nežinomų (nors girdėtų) žodžių, kurių reikšmes išaiškino tarptautinių žodžių žodyno pagalba. Sužinojo, kad žodis „biurgeris“ reiškia miestietis, miesto gyventojas, „turbanas“ – galvos apdangalas, „kalifas“– valdovas, vadovas. Dalyviai ieškojo V. Haufo kūrinių išskirtinumų lygindami juos su kitų kūrėjų pasakomis. Vaikai pastebėjo, V. Haufas pasakoja kelias istorijas iš karto. Kad jis daug nemoko, o tiesiog pasakoja. Žinoma, pastebėjo, kad už nusižengimus jo pasakose baudžiama, o už gerumą atlyginama. Ir dar visi pastebėjo, kad jo pasakos nesibaigia įprastu sakiniu „...ir toliau laimingai gyveno“. Vaikams labiausiai patiko pasaka „Mažasis Mukas“, todėl vyko animacinio filmo, sukurto šio kūrinio motyvais, peržiūra (www.pasakos.lt), vėliau dalyviai nusprendė tapti pasakos personažais. Visi su užsidegimu puošėsi, darėsi turbanus. Išskirtiniu pasakos personažu Mažuoju Muku tapo Ernestas Cybulko. Vaikai žaidė žaidimus. Reikėjo apsisukti ant kulno tris kartus, taip elgėsi Mažasis Mukas, norėdamas lėkti stebuklingosiomis šlepetėmis. Geriausiai tai padaryti sekėsi Laurynui Piščikui. Linksmiausia renginio dalis „Surask lobį“. Pasakoje Mažasis Mukas lobius aptiko stebuklinga lazdele, o vaikams reikėjo surasti tarp knygų paslėptą šokolado plytelę, kurią suradę visi draugiškai pasidalijo.
Aktyviausiems popietės dalyviams Emilijai Brusokaitei, Andriui Varanavičiui, Karoliui Piščikui, Remigijui Cybulko, Auksei Makulytei bibliotekininkė įteikė kuklias dovanėles.