Šiaurė tikrai įvairialypė

Lapkričio 12-15 dienomis Gudžių bibliotekos skaitytojai vaikai dalyvavo Šiaurės šalių bibliotekų savaitės projekte, kurio pagrindinė idėja – populiarinti literatūrą ir knygų skaitymą, atgaivinti skaitymo balsu tradiciją, skatinti savišvietą. Šiemetinės Šiaurės šalių bibliotekų savaitės tema „Įvairialypė Šiaurė“.

Lapkričio 12 dieną žvakių šviesoje perskaityta Thorbjørn Egner knygos „Peliukas-lipiukas Klasas“ ištrauka. Tris dienas vaikai piešė minėto kūrinio herojus: tėtį Meškį, mamą Lepečką, jų draugą kepėją Kiškį ir lapuose besislapstantį Niurzgutį. Piešiniais papuošta biblioteka.

Lapkričio 15 dieną vaikai internete keliavo po Šiaurės šalis, ieškojo informacijos apie jas, rinko įdomius faktus, uždavinėjo klausimus ir atsakinėjo į juos, virtualiai aplankė Šiaurės kraštų bibliotekas, grožėjosi gamtos vaizdais. Labiausiai vaikams patiko Suomijos šcherai, Norvegijos fiordai. Dalyviai pamatė, kokia graži, įdomi ir įvairialypė yra Šiaurė.