Šviesos ir žodžio šventė Marcinkonyse

Marcinkonių biblioteka vienuoliktą kartą savo skaitytojus pakvietė į Šiaurės šalių bibliotekų savaitės  renginius. Jaukiai spragsint žvakučių liepsnelėms buvo skaitomas privalomas tekstas Thorbjørn Egner knygos „Peliukas-lipiukas Klasas“ ištrauka.

Kūrinį skaitė 2 klasės mokiniai kartu su mokytoja Rita Levonovičiene. Išklausę tekstą, vaikai papasakojo, kad miško žvėreliai labai draugiški, aptarė savo pačių gerąsias ir padaužiškas savybes, minė mįsles, dalyvavo konkurse „Iš kokių mes pasakų“, žiūrėjo animacinį filmuką „Mažylis ir Karlsonas“, sukurtą Astridos Lindgren kūrinio motyvais.
Kitą dieną moksleiviai varžėsi viktorinoje „Ką aš žinau apie Šiaurės šalis“, susipažino su paroda „Šiaurės šalys iš arti“. Aktyviausi viktorinoje buvo Auksė Kašėtaitė, Robertas Kamandulis, Aivaras Grinkevičius. Visi šventės dalyviai gavo proginius atvirukus, vaišinosi saldainiais. Savaitė prabėgo greitai, palikdama neišdildomą įspūdį, o renginio dalyviai pažadėjo kitąmet vėl susitikti Šviesos ir žodžio šventėje, žvakių šviesoje vartyti šiaurietiškų knygų puslapius.