Žaidimo „Europrotai“ 3-ajam turui pasibaigus

Lapkričio 14 dieną Varėnos viešojoje bibliotekoje vyko „Europrotų“ trečiasis turas. Šį kartą taip pat šiek tiek pasikeitė dalyvių sudėtis. Tarpusavyje kovėsi trys komandos „40+“, „Stonys ir burundukai“, „Europa“.

Komandos ir vėl varžėsi penkiose rungtyse. Sporto ir asmenybių kausimus pakeitė istorijos ir ekonomikos klausimai. Užduotys labai įdomios ir lengvesnės, negu ankstesniojo žaidimo. Visoms komandoms geriausiai sekėsi atsakinėti į istorijos, muzikos ir vaizdo klausimus, sunkiausia buvo ekonomikos tema. Pirmavo grupė „40+“, surinkusi 31 tašką, antrieji liko „Stonys ir burundukai“, surinkę 29 taškus, nuo jų tik 4 taškais atsiliko „Europa“.
Įdomiausias turo klausimas – „terminas „lakoniškas“ kilo iš senovės Graikijos Lakonijos regiono, kurio gyventojai išsiskyrė konkretumu ir nedaug kalbėdavo. Šiame regione buvo įsikūręs ir Spartos miestas. Klasikiniu spartiečių lakoniškumo pavyzdžiu gali būti laikomas atsakas į Makedonijos karaliaus Pilypo II laišką, kuriame jis rašė: „Patariu jums nedelsiant pasiduoti, nes, jeigu mano kariai įžengs į jūsų žemes, aš sunaikinsiu jūsų sodus, žmones paversiu vergais, o miestus sugriausiu.“ Ką jam atsakė spartiečiai? [jeigu]