Auštant

Lapkričio 12-16 dienomis Žilinų bibliotekoje vyko tradicinė šviesos ir žodžio šventė, primenanti pasakojimų tradiciją, suteikianti progą susipažinti su Šiaurės šalių literatūros lobiais, kviečianti tamsiais rudens vakarais pasinerti į magišką knygų pasaulį. Šiaurės šalių renginio akcentas – skaitymas balsu, degant jaukiai žvakutės švieselei.

Bibliotekininkė Aldona Valatkevičienė pakvietė Žilinų pagrindinės mokyklos 4 klasės mokinius (mokytoja Daiva Riaubienė) į skaitymus mažiesiems „Auštant“. Viktorija Kavaliauskaitė perskaitė ištrauką iš norvegų rašytojo Thorbjørn Egner knygos „Peliukas-lipiukas Klasas“, kurioje pasakojama, kaip skirtingi žvėrys stengiasi bendrauti tarpusavyje, nepaisydami visų tarp jų egzistuojančių skirtumų. Internete vaikai klausėsi fantastiškos „Daržovių valgytojų dainos“ iš “Peliukas-lipiukas Klasas“
Bibliotekininkė papasakojo norvego Thorbjørn Egner biografiją, šiemet žinomas rašytojas, dailininkas, grafikas, kompozitorius ir scenografas būtų šventęs 100-ąsias gimimo metines. Jo teksto skaitymas – jubiliejinė šventės dalis. Danų menininkas Henrikas Drešeris, emigravęs į JAV, dabar gyvenantis Kinijoje, sukūrė plakatą, kuris perduoda žinią, kad kiekvieno mūsų viduje slypi kultūrinė įvairovė. Jo tarptautinis įvairialypumas tinka šių metų temai „Įvairialypė Šiaurė“.
Bibliotekininkė klausinėjo vaikų, kas yra įvairialypiškumas, ar įvairovė asocijuojasi su skirtumais ar su panašumais. Pasakojo, jog per kalbą ir skaitymą ateina supratimas ir gebėjimas įsijausti į kito žmogaus gyvenimą ir mintis. Įvairovė sukuria atstumus ir skirtumus, kurių nesugebame sujungti jokiais tiltais ir tuomet išskiriame bei atstumiame tuos, kurie yra kitokie. Literatūra padeda įveikti skirtumus. Aldona Valatkevičienė pasiūlė pažvelgti neįprastai į šaltą ir tolimą Šiaurę. Papasakojo apie visas Šiaurės šalis, jų kalbas, piniginius vienetus, visuomeninę politinę situaciją, etninę įvairovę, tradicijas, muzikos stilius. Vėliau paklausė vaikų, ar yra įvairialypiškumo jų gyvenamoje aplinkoje. Sulaukė atsakymo – įvairialypiškumo yra ir klasėje, ir vaikų šeimose.
Bibliotekoje veikia paroda „Įvairialypė Šiaurė: istorija, gamta, literatūra ir kultūra“.
Vaikams padovanoti plakatai, vaišintasi arbata ir saldumynais.