Varėna išrinko krašto „Europrotus“

Keturis lapkričio trečiadienius Varėnos viešojoje bibliotekoje vyko žaidimas „Europrotai“, o lapkričio 28 d. finale buvo paskelbti ir nugalėtojai.

Iš viso žaidime dalyvavo šešios komandos: „40+“, „Stonys ir burundukai“, „Europa“, „Europrotės“, „Eureka“ ir „Eurodzyvai“. „Europrotų“ tikslas – skatinti dalyvių domėjimąsi Europa neabejotinai pasiektas, kadangi rudens turnyro metu buvo įveikta 200 klausimų iš įvairių temų: Europos ir Lietuvos kultūros, istorijos, sporto, ekonomikos, mokslo, kulinarijos, Europos Sąjungos bei bendrųjų klausimų. Nebuvo apsiribota vien tik tekstinėmis užduotimis, teko atsakinėti ir į vaizdinius klausimus iš filmų, geografijos, mokslo, meno, muzikos, architektūros, politikos temų, o penktieji, garsiniai turai atspindėjo atlikėjų, grupių, asmenybių balso, kompozitorių, himnų, kalbų pažinimą. 2012-ieji metai – vyresnių žmonių aktyvumo ir kartų solidarumo metai, todėl šis žaidimas prisidėjo ir prie šio tikslo, dalyvių amžius vyravo nuo 14 iki 70 metų.

Turnyro nugalėtojais tapo komanda „40+“, surinkusi 125 taškus, ir kuri tik vieno turnyro metu buvo pralenkta komandos „Eurodzyvai“. Pirmųjų turų metu vyko inirtinga kova dėl pirmosios vietos, kadangi visoms komandoms sekėsi apylygiai, tačiau lyderiai išaiškėjo trečiojo ir ketvirtojo žaidimo metu. Nugalėtojai teigė, kad jiems šiek tiek trūko jaunuoliškos pusės, kurios žinios būtų naudingos muzikos, filmų ir kitose srityse, o moksleivių komandoms būtų pravertęs vyresniųjų sukauptas žinių bagažas.

Antrąją vietą užėmė nenustygstanti ir energinga komanda „Stonys ir burundukai“, kurią sudarė 11-12 klasių moksleiviai, atsakymus fiksavę žaibišku greičiu ir jaunatvišku juoku skaidrinę įtemptas pertraukėles.

Garbingą trečiąją vietą iškovojo komanda „Europa“, kuri nuo konkurentų atsiliko vos keliais taškais. Šios nuotaikingos komandos sudėtis keitėsi labiausiai, kiekvieno žaidimo metu jų gretas papildydavo nauji nariai ir šios komandos rezultatai gerėjo kiekvieno žaidimo metu. To priežastimi galėjo būti faktas, kad jaunoms panelėms vieno turnyro metu talkino mama mokytoja, o kitų dviejų turnyrų metu merginos pasikvietė vaikinų: bendraklasį ir netgi ispanų tautybės draugą, kurių žinios tikrai pravertė.

Dalyvių šypsenos ir puikus humoro jausmas patvirtino, kad svarbiausia ne laimėti, bet dalyvauti. Nominaciją už šypsenų jūrą galėtų atsiimti komanda „Europrotės“, jų šypsenos neišnyko net tada, kai kovoti liko dviese.

Žaidimui pasibaigus, komandos teiravosi, kada bus sekantis „Europrotų“ turnyras, tai rodo, kad bibliotekoje praleisti trečiadienio vakarai neprabėgo veltuj ir šis žaidimas tapo visaverčiu laisvalaikio praleidimo būdu. Galima teigti, kad šio žaidimo sėkmės formulė – skirtingo amžiaus, profesijų ir lyčių komanda, šie skirtumai suteikia pranašumo.