Įvertintos žinios apie Varėnos miestą

2012 m. gruodžio 8 dieną Varėnos viešojoje bibliotekoje vyko Žinių apie Varėną konkurso rezultatų aptarimas. Paskelbta šio konkurso nugalėtoja Nijolė Karzienė.
Dalyvavo knygos „Varėnai 150 metų“ autorius Vytautas Česnulis ir Seimo narys Algis Kašėta.

Bibliografijos, informacijos ir kraštotyros skyriaus vedėja Elena Glavickienė kalbėjo apie tai, kaip biblioteka dalyvavo Varėnos miesto įsikūrimo 150-jų metinių minėjime: drauge su Varėnos švietimo centru organizavo konferenciją „150 Varėnos istorijos minučių“, rinko iš gyventojų nuotraukas ir iš jų sukūrė skaidres, organizavo fotomenininkės Ramunės Pigagaitės fotografijų ekspoziciją, Vytauto Česnulio knygos „Varėnai 150 metų“ pristatymą bei nuotraukų, atspindinčių Varėnos praeitį ir dabartį, parodą, spaudinių parodą „Geležinkelio užauginta“, rajono laikraščiuose „Giružis“ ir „Merkio kraštas“ bei bibliotekos internetinėje svetainėje paskelbė straipsnių ciklą „Varėnos istorija spaudos puslapiuose“ bei pakvietė rajono gyventojus dalyvauti Žinių apie Varėną konkurse.
Vytautas Česnulis pristatydamas savo naujausią knygą „Varėnai 150 metų“, kalbėjo apie knygos gimimo idėją, trumpai apžvelgė knygos turinį.
Bibliografė Laimutė Cibulskienė pristatė konkurso dalyvius ir aptarė konkurso eigą, jo rezultatus.
Apie tai, kuo šis konkursas buvo naudingas kalbėjo jo dalyviai: Nijolė Karzienė, Pranas Jatkevičius, Irena Malmygienė, Kęstutis Makselė, Vidutė Salagubovienė, Jonas Staliulionis, Antanina Stumbrienė, Žydrūnė Saulevičiūtė, Jadvyga Jablonskienė. Konkurse dalyvavo, bet į renginį neatvyko Marcelė Barišauskienė, Laima Čepulytė, Oskaras Golambiauskas.
Sveikinimo žodį renginio dalyviams ir organizatoriams tarė Seimo narys Algis Kašėta.
Išsekus visoms kalboms, atėjo metas apdovanoti konkurso dalyvius. Jiems buvo įteikti Varėnos viešosios bibliotekos direktoriaus padėkos raštai ir Vytauto Česnulio knygos „Varėnai 150 metų“. Renginio kulminacija – konkurso nugalėtojo paskelbimas. Ja tapo varėniškė Nijolė Karzienė, kuriai ir buvo įteiktas pagrindinis prizas – knyga „Kaišiadorių vyskupija ir jos sakralinis paveldas“.
Renginio metu buvo demonstruojamos skaidrės, sukurtos iš varėniškių atneštų senųjų nuotraukų.