Žiemos pasaka ir kūrybinės dirbtuvės bibliotekoje

2012 m. lapkričio 30 d. Varėnos viešojoje bibliotekoje svečiavosi Merkinės Vinco Krėvės gimnazijos 3 klasės mokiniai ir mokytoja Rasa Alekšiūnienė.

Vaikai supažindinti su Vaikų literatūros skyriaus teikiamomis paslaugomis, kadangi dauguma jų svečiavosi pirmąjį kartą. Svarbiausiu apsilankymo akcentu tapo garsiniai skaitymai, kurie vyko vaikams naujoje netradicinėje erdvėje – žaislotekoje. Joje vaikai galėjo jaukiai ir patogiai įsitaisyti: kas ant sofos, kas ant kilimo, kas prie stalelio. Mokytoja skaitė didžiojo danų pasakininko Hanso Kristiano Anderseno pasaką „Eglutė“ - Kalėdų eglutės istoriją. Vyko diskusija, apie eglutes, jų puošybą, kur keliauja eglutė šventei pasibaigus, kuo naudinga dirbtinė eglė.

Gruodžio 6 d. į biblioteką atgužėjo „Šaltinėlio“ pradinės mokyklos 1b klasės mokiniai su mokytoja Idalija Lankeliene priešakyje. Didžioji dalis mokinių čia lankėsi nebe pirmąjį kartą. Šį kartą jie atėjo ne knygų pasiskolinti, bet pasiklausyti skaitomos Vladimiro Sutejevo pasakos „Eglutė“. Vaikai ne tik klausėsi skaitomo teksto, bet ir aktyviai atsakinėjo į klausimus. Svarbiausias pasakos objektas – Kalėdų eglutė. Veikė kūrybinės dirbtuvės, kuriose vaikai piešė, lipdė, karpė, klijavo ir puošė savo nupieštąsias eglutes. Pagrindinis šios pasakos herojus - sniego senis laiškanešys, todėl skaitymų ir kūrybinių dirbtuvių dalyviams įteiktos dovanėlės - sniego seniai, kurie ne tik primins apie pasaką, bet galbūt praskaidrins švenčių laukimo laikotarpį. Klasė gavo plakatą su knygų medžiu, kurį „augins“ puošdami lapeliais, išmargintais perskaitytų knygų pavadinimais ir autoriais, o kartu ir patys skaitydami augs.
Bibliotekoje svečiavosi ir Vydenių pagrindinės mokyklos 2-4 klasių mokiniai su mokytojomis Antanina Bartkevičiene ir Maryte Padalskiene. Vaikai taip pat dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse: gamino kalėdinius darbelius iš įvairių kanceliarinių priemonių, siūlų, piešė Kalėdų eglutes, dovanas, snaiges ir kitus žiemus atributus.