Prie arbatos

Gruodžio 20 dieną kiekvienas išsiilgęs nuoširdumo ir tikros, nesukomercintos šventinės nuotaikos buvo kviečiamas į Varėnos Viešąją biblioteką, kur vyko vakaronė „Prie arbatos".

Šventvakarių mintys ir veiksmai turi ypač didelę galią: jie pagal visus šventuosius pasaulio dėsnius pasiekia tikslą - įsikūnija. Tai laikas kai su artimaisiais susėdam puodeliui arbatos ir nuoširdžiam pašnekesiui. Anot Mariaus Galinio, šis renginys parodė, jog mūsų krašte dar liko jaunimo, kuriam didžiosios žiemos šventės yra ne vien saldainių dėžutė su užrašu „Merry Christmas". Vakarą pradėjo Arkadij Gotesman vadovaujama Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokyklos būgnų grupė su perkusijos kompozicija. Pasirodyme susiliejo mistiški instrumentų garsai, žvakių šviesa ir Maironio eilės. Vakarą tęsė Milda Miknevičiūtė ir Onytė Čenytė, kurios atliko dvi lietuvių liaudies dainas. Ši muzika buvo pasirinkta ne atsitiktinai - šiuo, saulėgrįžos laikotarpiu daina senovės lietuviui buvo ypač svarbus dvasinis maistas. Tiesa, tai buvo ne vieninteliai liaudiškos muzikos garsai, skambėję tą vakarą - kelis kūrinius atliko eksperimentinė jaunimo grupė: Tomas Stonys (djembe), Mykolas Tamulevičius (akustinė gitara) bei vokalistės Julija Navickaitė, Goda Tarailytė ir Rinolda Juodviršytė. Vėliau visi norintys galėjo kartu padainuoti Vaidos Naruševičiūtės ir grupės "ZEIRIA" vedamų adventinių dainų, kurios ilgumu ir prasmingumu aiškiai parodo savo sakralinę reikšmę. Viena reikšmingiausių - apie elnią devyniaragį, kuri, pasak Mariaus Galinio, svarbi ne tik archajiška savo simbolika, bet ir astrologinėmis, dar senovės lietuvio atrastomis sąsajomis su šiuo susikaupimo laikotarpiu.

Be liaudies dainų vakaronėje skambėjo ir lyrinės bardų grupės „Ant blakstienų“ bei Justino Stanevičiaus ir Karolio Sunelaičio atliekamos dainos. Jaukumo renginiui suteikė arbata ir žvakių šviesa. Vakarą užbaigė savo įžvalgomis apie šventvakarių svarbą pasidalinęs Marius Galinis.
Vakaronė „Prie arbatos" patvirtino, jog panašūs renginiai jauniems ir pavargusiems nuo POP kultūros žmonėms yra labai reikalingi. Organizatorės Julija Navickaitė ir Rinolda Juodviršytė dėkoja Varėnos viešajai bibliotekai už šiltą priėmimą ir visiems dalyviams, sukūrusiems ypatingą šventinę nuotaiką.

Rinolda Juodviršytė