Dovanos mažiesiems bibliotekos bičiuliams

Gruodžio 27 d. Varėnos viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje lankėsi linksmasis Nykštukas. Perskaitęs šventinį Kalėdų Senelio laišką, garbus svečias mažiesiems skaitytojams paaiškino, kad jis atvyko iš UAB „Neptūno vandenys”, kurios išgaunamą gryną vandenį labai sveika gerti ir atnešė žaislotekos lankytojams dovanų.

Vaikai klausėsi Irenos Žuromskienės pasakos „Iš kur atsiranda snaigės“, minė mįsles, deklamavo eilėraščius apie žiemą ir gražiausias šio metų laiko šventes, už tai buvo apdovanoti saldainiais ir „Neptūno” vandeniu, žaidė muzikinius žaidimus, dainavo, užrištomis akimis popieriniam sniego seniui klijavo nosį. Vėliau visi ieškojo paslėptų dovanų, kurios, kaip patikino nykštukas, skirtos visiems mažiesiems bibliotekos lankytojams, kad jie, užsukę į žaisloteką, turėtų ką skaityti, su kuo žaisti. Vaikų džiaugsmui rastos knygelės-dėlionės „Mauglis“, „Gyvūnai“, „Trys paršiukai“, knygelė su spaudais „Aš kuriu pasaką“, knygelė su specialiais rašikliais „Linksmieji skaičiai“, kurioje galima rašyti ir lengvai ištrinti užrašytą tekstą, knygelės su garso efektais „Stebuklingas šviesoforas“, „Sodžiaus skardžiabalsiai“, „Trys paršiukai“, knygelė su žibintuvėliu „Meškučių sodyba“, lytėjimo knyga „Gyvūnai. Slėpynės!”, knygos su erdviniais paveikslėliais ir įvairiomis užduotimis. Visi šie leidiniai ne tik suteiks džiaugsmo mažiesiems skaitytojams, bet padės pažinti juos supančią aplinką, ugdys kūrybiškumą, mąstymą. Dovanų maiše taip pat aptikti stalo žaidimai, lavinamieji ir pažintiniai žaidimai apie Lietuvą, Europos žemyną, Ramųjį vandenyną, grybus, džiungles, žvaigždynus ir kt.

„Neptūno vandenys” jau nebe pirmus metus remia rajono bibliotekas. Šiemet už 1000 litų nupirktas 21 žaidimas ir 18 žaislinių knygelių Varėnos viešosios bibliotekos žaislotekai. Paskutiniaisiais metais išaugo žaislotekos lankytojų skaičius, užregistruota per 550 vaikų iki 14 metų, kurie apsilankė 8500 kartų. Knygeles su specialiais efektais ypač pamėgo neįgalieji vaikai, kurių srautas taip pat padidėjo. Esant tokiam dideliam vartotojų skaičiui, turimas inventorius greitai dėvisi, naujam neužtenka lėšų, Bibliotekų darbuotojos dėkingos „Neptūno vandenims” už paramą, kurios dėka kasmet atnaujinamas žaislotekos fondas, o mažiesiems bibliotekos bičiuliams pasiūlomos naujos knygelės ir žaidimai. Visos dovanos pažymėtos specialiu lipduku su užrašu „Dovana bibliotekai nuo UAB „Neptūno vandenys” iš Varėnos”.