Kaip naudotis katalogu

Dėmesio!

Jeigu el. paštu negaunate priminimo apie artėjantį leidinio grąžinimo terminą, pasiūlymo pratęsti naudojimosi leidiniu terminą arba pranešimo apie Jums paruoštas rezervuotas knygas, pasitikslinkite, ar bibliotekai nurodytas teisingas Jūsų el. pašto adresas. Norėdami tai padaryti, galite pateikti mums užklausą el. paštu Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript. , parašydami savo skaitytojo pažymėjimo numerį ir patikslintą el. pašto adresą, arba apsilankę bibliotekoje, Vytauto g. 19

Kaip elektroniniame kataloge užsakyti leidinį? 
Elektroniniame kataloge leidinius gali užsisakyti tik registruoti bibliotekos lankytojai, turintys skaitytojo pažymėjimą.
Atlikus dokumentų paiešką, ekrane pasirodo leidinio įrašas arba leidinių sąrašas. Pažymėkite kvadratėlius šalia leidinių, kuriuos norėtumėte užsakyti. Spustelėkite dešinėje lango pusėje esantį mygtuką Užsakyti. 
Užsakymo datos eilutėje pažymėkite datą (šios dienos ar rytojaus), kada planuojate ateiti į biblioteką atsiimti leidinių. Lentelėje Egzempliorių duomenys, grafoje Užsakyti pažymėkite fondą, iš kurio norite užsakyti leidinį. Užpildykite langelius Skaitytojo pažymėjimo numeris ir Slaptažodis – tai yra Jūsų pavardė, parašyta tiksliai, lietuviškomis raidėmis. Spauskite mygtuką Užsakyti.

Kaip atšaukti nereikalingą užsakymą?
Elektroniniame kataloge pasirinkite kortelę Mano sritis. Ekrane pasirodo užsakytų leidinių sąrašas. Prie leidinio, kurio užsakymą norite atšaukti, paspauskite mygtuką Atšaukti užsakymą. Tačiau tai galima padaryti tik tuo atveju, jei užsakymas nėra priimtas, o tik pateiktas. 

Kur ir kada atsiimti užsakytus leidinius? 
Užsakytą leidinį galite atsiimti iki dienos, kuriai jis buvo užsakytas, darbo laiko pabaigos. Neatsiėmus leidinio, jis grąžinamas atgal į fondą ir kitą kartą turės būti užsakomas iš naujo. 

Kaip sužinoti, kada reikia grąžinti pasiskolintus leidinius?
Elektroniniame kataloge pasirinkite kortelę Mano sritis. Užpildykite prašomus duomenis: Skaitytojo pažymėjimo numeris ir
Slaptažodis – Jūsų pavardė, parašyta tiksliai, lietuviškomis raidėmis. Ekrane pasirodo užsakytų leidinių sąrašas bei jų grąžinimo data.

Kaip pratęsti naudojimosi leidiniais terminą?
Elektroniniame kataloge pasirinkite kortelę Mano sritis. Įrašykite prašomus duomenis: Skaitytojo pažymėjimo numeris ir Slaptažodis – Jūsų pavardė, parašyta tiksliai, lietuviškomis raidėmis. Ekrane pasirodo užsakytų leidinių sąrašas. Prie leidinio, kurio užsakymą norite pratęsti, spauskite mygtuką Pratęsti (ši paslauga neveiks, jei išnaudotas leidinių naudojimosi pratęsimo limitas). Atsidariusiame lange pažymėkite datą, iki kada norite naudotis leidiniu. Spauskite Pratęsti.
Kitas būdas – tiesiogiai kreiptis tel. (8 310) 3 16 40  arba el. paštu Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.  

Ką daryti, pavėlus grąžinti ar pametus leidinį
Jei pasiskolinto leidinio grąžinti negalite (pametėte, sugadinote ar pan.), kreipkitės į bibliotekos darbuotoją, kuris Jus informuos, kokiu leidiniu galite pakeisti prarastąjį.
Leidinius galite grąžinti ir bibliotekos nedarbo metu:
Varėnos rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje veikia Leidinių grąžinimo įrenginys (Vytauto g. 19). Kviečiame pasinaudoti šia paslauga ir bibliotekos nedarbo metu savarankiškai grąžinti leidinius (knygas, žurnalus, informacines laikmenas ir kt.).

Ką daryti, praradus skaitytojo pažymėjimą?
Kuo skubiau apie tai informuokite bibliotekos darbuotojus tel. 8 310 31640, el. paštu Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript. arba atvykę į Vytauto g. 19. Atsakomybė už Jūsų vardu paimtus ir negrąžintus ar sugadintus leidinius tenka Jums.