Vandens turizmas

Jei norite pailsėti, atitrūkti nuo darbo ir miesto triukšmo, linksmai praleisti laiką su šeima ir draugais, keliaukite baidarėmis Varėnos rajono upėmis. Kelionės baidarėmis patiks visiems, kurie mėgsta aktyvų poilsį gamtoje ir nori gerai pailsėti, keliauti dviese, atrasti visai šeimai įdomų užsiėmimą ir patirti neišdildomų įspūdžių.

Merkys – dešinysis Nemuno intakas, didžiausia Dzūkijos upė. Plaukiant upės vaga didžiulių sunkumų nepatirsite. Ši upė yra gana plati ir nesunkiai įveikiama baidarėmis, guminėmis valtimis, plaustais. Pagrindinės kliūtys – išvirtę medžiai ir po vandeniu slypintys akmenys. Tai srauni, vaizdinga upė, kurios trasos ilgis Varėnos rajone yra apie 102 km.

Ūla – kairysis Merkio intakas. Tai vaizdingiausia Dzūkijos krašto upė, tekanti pro senuosius dzūkų kaimus, kerinti nuostabiais pušynais ir aukštais smėlėtais skardžiais. Ūlos vanduo skaidrus ir tyras - ją gausiai maitina požeminiai vandenys, šaltiniai, šaltinėliai. Ūla srauni ir labai vingiuota, joje gausu išvirtusių medžių, todėl plaukti baidarėmis šia upe įdomu ir sudėtinga. Dzūkijos nacionalinio parko teritorijoje abipus Ūlos upės tęsiasi kraštovaizdžio draustinis, todėl plaukimas upe ribojamas. Plaukti baidarėmis ar kanojomis Ūlos upe Dzūkijos nacionalinio parko teritorija galima tik įsigijus leidimą.

Varėnė. Šios upės kraštovaizdis labai įvairus, jis turėtų sužavėti bet kurį vandens turistą. Patogiausia plaukimą pradėti Varėnos rajone nuo Babriškių kaimo, ties keliu Alytus – Vilnius. Maršrutas prasideda labai tankiai nendrėmis apaugusiais  upės vingiais, kur daug laukinių paukščių. Praplaukę šiuos nuostabius kraštovaizdžius, priplauksite miškingus ir stačius šlaitus, kurie prives prie Varėnio ežero. Čia galima sustoti poilsiui. Už ežero prasideda ekstremalesnė kelionė: gausybė posūkių, išvartų, kurios pareikalaus atidumo, ištvermės ir vikrumo. Senojoje Varėnoje Varėnė įteka į Merkį, tad kelionę galima tęsti toliau.

Šalčia – didžiausias Merkio intakas. Upė gana srauni, negilaus slėnio, neaukštų krantų, vingiuota, vanduo šaltas ir labai švarus. Plaukti rekomenduojama pradėti nuo Kaniūkų kaimo (Šalčininkų r.) Dėl daugybės vingių ir kilpų šia upe nėra lengva plaukti. Upė apaugusi lapuočiais medžiais, vanduo itin tamsus. Ties Valkininkais Šalčia įteka į Merkį.

Grūda - kairysis Merkio intakas Dzūkijos nacionaliniame parke. Ties Puvočių kaimu įteka į Merkio upę. Dėl daugybės vingių, kilpų, išvartų, kaimuose įrengtų lieptų, šia upe plaukti gana sudėtinga. Pagrindinės kliūtys žemupyje - iškilę akmenys ir išvirtę medžiai.